default_mobilelogo

Yazın gelmek bilmediği bu günlerde hem plajlara hazırlanmak hem de evdeki kumaş stoklarını bitirmek için sürekli birşeyler dikiyorum :) Bunun içinde kalıplarla uğraşmaktansa daha pratik yolları tercih ediyorum. Pinterest 'te gördüğüm bir çok model var denemek istediğim.

Linkten sizde Pinterest sayfama ulaşabilirsiniz. Hem yeni fikirlere bakmak, pratik dikiş kalıplarını incelemek hem de yurtdışında yapılanları/dikilenleri incelemek için boş zamanımın çoğunu Pinterest'te geçiriyorum ben. Ayrıca kullanmıyorsanız acil olarak hesap açmanızı tavsiye ederim.

 

Pinterest'te gördüğüm bu modeli yapayım diyerek başladım kesmeye ancak tabiki sadık kalamadım. Aslında çok kolay bir model.

Sadece tam daireyi düzgün kesebilmek önemli. Geri kalanlar size kalmış. İstediğiniz gibi süsleyin, istediğiniz boy da yapın.

Kolların bütün olmasının yemek yerken yada çanta taşırken kullanışlı olmayacağını düşünürerek aşağıdaki gibi bir kol kesiği attım ve yarım saatte biten çok kolay bir elbise oldu.

Kesimi aşağıdaki gibi yaptıktan sonra diktim ve yakasına dantel ekledim.

 

Pembe ve sarı ilk başta çok saçma görünmüştü ama baktıkça alıştım galiba :)

 

Şimdi sıra buna uygun bir çanta dikmekte ;)

 

 

 

SEVGİLER...

Merve

 

Yorum ekle

Yorum Bölümü Genel Kullanım Koşulları:

Tüm kişilerin;
- Site içeriğine ve kullanım koşullarına uygun olarak yorum bölümünü kullanması,
- Diğer yorum yapan kişilere, makale içeriklerine ve yorumlara karşı saygılı olması, nezaket kuralları çerçevesinde yorum yazması,
- Spam ve/veya promosyon içeren yorumlar göndermemesi gerekmektedir.
- Spam ve/veya promosyon içeren yorumlar ve bağlantılar silinecektir.